Close

Reminder om fællesmøde d. 3. juni

Vi begynder kl. 17:30 og slutter senest kl 19:00.


Kære alle

HUSK! På tirsdag er der Huset Askman-fællesmøde. Vi skal arbejde videre med de mange ideer fra sidst og konkretisere dem så vidt muligt. Man kan også finde på nye ideer til aktiviteter og i det hele taget engagere sig i Huset Askman.

Vi begynder kl. 17:30 og slutter senest kl 19:00. Så hvis man holder aftensmaden helt enkel, kan man både spise før eller efter fællesmødet. Under mødet vil Beboerforeningen sørge for kaffe, the og lidt godt til den lille sult.

Vi ses i Musikhuset
VH Driftsgruppen, Huset Askman

  • Huset Askman

    Har du idéer, tøv ikke; skriv til ideer@huset-askman.dk

  • Kontakt

    Bjergsted Beboerforening
    og Lokalråd
    Krogen 20, Bjergsted
    Telefon: 61 30 88 60
    bestyrelsen@bjergsted.dk
    Facebook

  • Bliv medlem

    Et medlemskab af Bjergsted Beboerforening koster 200 kr. for hver voksen i huset.

    Husk at skrive: kontingent, navn og telefonnummer ved overførslen.

    Mobilepay: 46987
    eller Reg. 0518
    Kontonr.: 0000249525


  • Fondsøgning til Huset Askman

    Inden den første tagsten er lagt og det første søm slået i, ligger der mange, mange timers diskussioner, planlægning og ikke mindst fondssøgningsarbejde bag.

    Der er flere fonde, der har valgt at støtte vores arbejde, ligesom LAG Nordvestsjælland og Kalundborg Kommune har valgt at investere i udviklingen af vores lokalområde.

    Derudover hjælper Kalundborg Kommune med at mellemfinansiere betaling af regninger, fordi vi i nogle tilfælde ikke kan få udbetalt penge fra fondene, før huset er færdigt.

    Vi er selvsagt meget taknemlige for den økonomiske opbakning vi får fra alle sider – uden dem var der intet hus. Men det var heller ikke blevet til noget, hvis det ikke var for et stærkt og bærende fællesskab i Bjergsted.


    Udgivet af Bjergsted Beboerforening © 2019 - 2026